Těším se na vás v ateliéru Řipská 25, Praha 3 u Jiřího z Poděbrad a v ateliéru v Horních Štěpanicích :)

Co můžete čekat na online kurzu Lineární perspektivy

Online kurz Lineární perspektivy v živém přenosu, Lenka Husáriková
2 minuty čtení

Online kurz Lineární perspektivy

Kurz, na kterém se naučíte lineární perspektivu chápat a vidět. Kurz je pojatý tak, aby ho zvládli i ti, kteří neuměli rýsovat už na základní škole. Žádné složité pojmy ani výklad a přesto získáte daleko víc informací, než si dovete z běžných hodin kreslení vůbec představit.

S výukou perspektivy, jako jedni z mála veřejných výtvarných ateliérů, máme bohaté a letité zkušenosti a je pravdou, že je speciálně u tohoto druhu kurzu jedno, jestli sedíte v Brně nebo Ostravě doma na židli před PC monitorem, nebo přijedete k nám, do kamenného ateliéru v Praze nebo Horních Štěpanic. Získáte ještě mnohem víc.

Učit vás budu já Lenka Husáriková a se mnou je výuka i zábavná plná konkrétních příkladů. Mně se moc líbí, že studenti s úlevou říkají, že mysleli, že to bude složitě pojaté a nebudou rozumnět ani mluvenému slovu. Opak, že je pravdou. Však učím perspektivu i školáky. Jednoduše vysvětlovat jednoúběžníkovou a dvouúběžníkovou perspektivu jsem se tedy naučit musela.

A víte, že nejhezčí na tom všem je, že se studenti díky perspektivě odváží nakreslit v prostoru téměř cokoli?

Pro koho tedy online kurz perspektivy vlastně je?

 • Pro všechny, kteří začínají kreslit

Bez perspektivy, bez znalosti vyjádřit hloubku to totiž není 100% možné. Proč? Kresby a malby jsou bez perspektivy ploché stejně jako v Gotice. A pokračovat v tom by byla škoda. Po absolvování kurzů perspektivy vaše díla získají třetí rozměr a vy budete překvapeni na to, co jste stvořili.

 • Pro začínající designéry, ilustrátory a návrháře

A je jedno jestli jste truhlářem, budoucím studentem architektury, ilustrací, průmyslového designu nebo interiérový designér či bytový návrhář. Všem vám, bez debat, se 100% umět kreslit a přemýšlet v perspektivě hodí.

 • I sprejerům a kreslířům komiksům se vyplatí zvládnout 3D prostor

A tady v těchto oborech to také žádná hitparáda s vnímáním prostoru, ze začátku, není. Za skoro 12 let praxe to s čistým svědomím můžu prohlásit a napsat.

Co na online kurzu perspektivy nečekejte

Nejedná se o překreslování obrázků. nebudete překreslovat žádné budovy ani nábytek. Nečekejte, že vás naučím skicovat, samozřejmě, že já skicovat budu, tudíž pozorný student to stejně odkouká, ale cíleně vás to učit nebudu.

Co se naopak na kurzu učit budete

Začátek bude stejný jako v jiných kurzech výuky perspektivy (to je asi tak všechno, co bude podobné). Horizont, průmětna, pohled ze shora a pohled ze spoda. Rozdíl mezi jednobodovou a dvoubodovou perspektivou. Odhad hloubky (jak to asi tak vidím...)

V dalších hodinách se naučíme, že hloubka se odhadovat nemusí, že se dá poměrně přesně určit a že existuje něco jako distančník a že mi jsme nějak vzdáleni od objektu a průmětny atd. Také se mrkneme  na tvorbu stínů dvěma způsoby (což se běžně na kurzech neučí, povíme si jak je to s odrazy ve vodě a v kalužích a mnoho dalších fíglů a tipů, které využijete při kreslení a malování. A že je toho opravdu hodně.

A můžu se ke kurzu dostat i později?

Jde o živé přenosy, tudíž, každý kurz bude trochu jiný a zpětně se k němu dostat nelze. Ale nezoufejte. Máme natočená videa Lineární perspektivy v délce cca 8hodin, která obsahují veškeré informace. Je to podrobný kurz perspektivy avšak nesestříhaný a k nim se dostat časem můžete. Dáme vám včas vědět.

Online kurz perspektivy má stanovené termíny na které se můžete přihlásit jako na kurzy v kamenných ateliérech. Opravdu vám nebudou pouštěna předtočená videa. Budete s lektorem komunikovat a dělat to, co bude dělat právě on. A ještě máte každý týden 15 minutovou online konzultaci zdarma. Vzhledem k velmi nízké ceně kurzu jde opravdu o konzultaci zdarma.

Já věřím, že vás online kurz Lineární perspektivy a tvorby stínů a odrazů opravdu zaujal. Studovat perspektivu teď může prakticky kdokoli a z jakéhokoli místa na planetě. Zkuste kurz perspektivy i vy a přesvěčte se, že to jde i online.

Níže se podívejte, jak jsem přímý přenos zvládla třeba při online perspektivě. Stačí kliknout na fotku.

Lenka Husáriková v živém přenosu online kurzu Lineární perspektivy

To nejdůležitější v kostce

 • Účastnit se kurzy můžete kdekoli na planetě
 • Online kurz perspektivy je vážně levný
 • Nemusíte nikam dojíždět
 • Součástí kurzu je online konzultace
 • Kurz je v přímém přenosu
 • Lektor na perspektivě pracuje s vámi
 • Jediný kurz perspektivy online v ČR
 • Vysoká úroveň výuky

Neváhejte s přihlášením na online kurz perspektivy, rozhodně o svoje peníze nepřijdete. Budete mile překvapení, jak je online výuka přívětivá. Ke kreslení znalost perspektivy 100% potřebujete a já vás jí na kurzu ráda naučím.

Děkuji za pozornost :)

Lenka Husáriková, lektorka kurzů perspektivy pro začátečníky a dizajnéry
Majitelka Babylonie

Do ateliéru jsem se dostala tak, že jsem ho založila. Vystudova jsem SUPŠ sv. Anežky v Českém Krumlově. Začala jsem oboremrestaurátorství deskových maleb, ale ve třeťím ročníku nám obor ministerstvo zrušilo a byla z toho najednou užitá malba.

Čas na vlastní tvorbu si "kradu" o víkendech....Více o lektorovi

Nabídka doporučených kurzů

online výuka lineární perspektivy
9 setkání + 1 schůzka
St: 17.00 - 18.00 hod.
1 setkání/60 minut
Začátečníci
4 356 Kčvčetně 21% DPH
Skica fixem, ukázka jak skicovat stíny
6 setkání + 1 schůzka
St: 10:00 - 11.00 hod.
1 setkání/90 minut
Začátečníci
3 630 Kčvčetně 21% DPH
židle a knihy nakreslené v lineární perspektivě
Víkendový kurz
So-Ne: 10:00 - 16:00 hod.
celkem 12 hodin
Začátečníci, mírně pokročilí
3 630 Kčvčetně 21% DPH

Podobné články

Výtvarný ateliér Praha 3
1 minuta čtení
Asi není člověka v republice, kterému by uniklo, co se děje. Dočasné prázdniny od 13.3.2020 nám nařídila vláda ČR (ani tak ne krizový štáb) a my, vládní nařízení samozřejmě musíme respektovat. Děkuji všem studentům za pochopení a trpělivost ...
Malířská paleta dřevěná
8 minut čtení
Paleta na olejové barvy Tak a jsme ve finále. Posledním článkem (předchozí články: úvod do malířovi palety , paleta pro míchání akvarelových barev , palety na akryl ) se podíváme na palety pro olejové malby . Článek je rozsáhlý a já si moc přeji,...
plastová malířská paleta na akrylové barvy, akrylové barvy, štětce a skica akrylem
3 minuty čtení
Paleta na akrylové barvy V našem povídání o malířských paletách se pomalu blížíme do finále. Předposlední článek (předchozí články: úvod do malířovy palety , palety pro malbu akvarelem ) je o paletách na míchání akrylových barev . Malba akrylovými...

Napište komentář

Mějte přehled o tom, co se u nás právě děje

Jak mít nejnovější informace z ateliéru? Přihlaste se k jejich odběru.

Informace o ochraně osobních údajů

Kurzy malování a kreslení

Náš ateliér

v Praze na Jiřáku

 • Řipská 1676/25, Praha 3
 • Otevírací doba: Po-Pá od 9 do 21 hod
 • mapa

Možnosti platby

 • Hotově
 • Online
 • Převodem
 • Poukázky
 • Kartou