Těším se na vás v ateliéru Řipská 25, Praha 3 u Jiřího z Poděbrad a v ateliéru v Horních Štěpanicích :)

Neočekávaná přestávka nařízená vládou ČR a zpověď Lenky Husárikové

Výtvarný ateliér Praha 3
1 minuta čtení

Asi není člověka v republice, kterému by uniklo, co se děje. Dočasné prázdniny od 13.3.2020 nám nařídila vláda ČR
(ani tak ne krizový štáb) a my, vládní nařízení samozřejmě musíme respektovat.

Děkuji všem studentům za pochopení a trpělivost. Opravdu.

Není a nebude to lehká doba a já věřím, že i nadále nám (mě a lektorům) zůstanete věrní. Jestli nás chcete podpořit, objednávejte si kurzy již na prázdniny i červen. Na nových termínech pracuji a vypisuji je postupně ke všem kurzům
až do prosince 2020. Věřím, (vážně nemám věšteckou kouli), že tato uzavírka bude trvat pár týdnů. Jakmile vláda ČR karanténu zruší, okamžitě ateliér otevřu.

Už teď se mi po vás stýská a i po lektorech, to je jasné. Ateliér je sice můj, ale to vy z něho děláte jedinečné místo plné rodinné pohody. Ani nevíte, jak je mi fantasticky, když se do ateliéru přiřítíte s úsměvem na rtech. Je mi skvěle, když se jdu na vás podívat, uvařím vám kávu či čaj, někdy naliju víno a povídáme si. Vy malujete nebo kreslíte, já něco prohodím, vy se rozmluvíte a pak se smějeme. To všechno můžu cítit jen díky vám. Vy jste tím ateliérem. DĚKUJI VÁM VŠEM.

Probíhající dlouhodobé výtvarné kurzy

Veškeré zameškané hodiny nahradíme, posuneme, jak se vám to bude hodit. Určitě najdeme společné východisko i pro ty, kteří nemůžou hned do kurzu už naskočit. I kdybych měla trávit víkendy nebo pozdní večery v Praze. Nebojte, o nic nepřijdete.

Workshopy a víkendové kurzy, na které jste již přihlášení

Studenti, jde hlavně o vás, kteří máte přijít do kurzu v březnu a dubnu. Prosím vás, NEodhlašujte se (mne to zlomí krk). Vyčkejte, jestli nebude zrušená karanténa, pokud se tak nestane, pak vaše kurzy přehodím na pozdější termíny. Klidně vypíšu i náhradní termíny, pokud bych nemohla zaručit max. 6 lidí v ateliéru. Neobávejte se, o kurzy, v mém ateliéru, určitě nepřijdete.

Chcete se přihlásit, koupit dárkový poukaz nebo přijít na zkušební hodinu?

Neváhejte a přihlaste se. Ani vy o váš vysněný kurz nepřijdete. Pokud karanténa neskončí, posunu či vyberu termíny nové. Budu vám max. nápomocná a jistě spolu s vámi po domluvě, s úsměvem, zajistím termíny náhradní, ze kterých si vyberete ten, který vám bude nejvíc vyhovovat. Např. Dárkový poukaz objednáte, obdarovaný má tři měsíce na potvrzení termínu. Zkušební hodinu můžete také objednat na pozdější termín.

Proč vás prosím o přihlášení a zaplacení a o nestornování kurzu?

Budu k vám zcela upřímná.

Ač to tak možná někomu z vás nepřijde, ale mám malý výtvarný ateliér. Nikdy jsem nechtěla "anonymní továrnu" na kurzy. Proto vás do jednoho kurzu chodí max. šest lidí a skoro všichni se cítíte, u mne, jako doma. Pár studentů mi dokonce řeklo, že je to (po zkušenostech jinde) luxus být ve čtyrech nebo v šesti na kurzu a že se jim lektor/ka opravdu 100% věnuje.

Děkuji vám, ale i ta rodinná atmosféra, to všechno jde právě na úkor výdělku a udržení se na trhu. Ceny kurzů na takový luxus nejsou vůbec vysoké a já žiji z měsíce na měsíc. A teď nastala chvíle, kdy mi tahle pitomá nemoc a karanténa může zlomit vaz. Proto vás prosím, nebojte se objednat a rezervovat si místo na kurzu a nebo ho nestornovat.

Jen tak totiž nebudu muset zcela a navždy zavřít ateliér, jeden z nejstarších v Praze.
Ateliér skoro s dvanáctiletou tradicí. Ateliér, který jsem vybudovala s deseti tužkama, jedním fixativem a jedním skicákem v půjčené hasičárně. Ateliér, který jste vy, mý studenti, pomohli rozjet za finanční krize.

A překvapení nakonec -  nabídka ode mne vám, mým studentům

Co to zkusit on-line? Každý den (mimo So a Ne) od 14.00 hod. do cca 16.00 hod. vám budu na Skypu, WhatsAppu, Facebooku
k dispozici. Vůbec netuším, jak to proběhne, prostě budeme improvizovat a uvidíme. Proč? I já vám chci pomoc. Ptejte se mne, ukazujte a konzultujte vaší domácí tvorbu či práce k přípravě k talentovkám. Netuším, jaký zájem o tato setkání bude, ale zkusme to! Začínáme 19.3.2020

Ke spojení stačí mít notebook, nebo PC (+ mikrofon a sluchátka nebo bedýnky) či chytrý telefon a připojení k internetu a můžete se se mnou spojit. Najdete mne na tel. čísle 775 628 628 nebo babylonie.cz nebo pod jménem Lenka Husáriková.

A aby se z toho nestal blázinec, tak na každého 10 min. a napište mi sms v kolik by se vám to hodilo v rozmezí 14.00-16.00 hod. a udělám pořadník.

On-line kurz zdarma nebo jak přispějete

A co zkusit i on-line výtvarnou výuku? A třeba rovnou od zítřka (19.3.2020) zkusmo každý den v 16:30 hod. na cca půl hodiny. Napište mi sms na 775 628 628 jestli máte zájem a kdo se hlásí. Mohli bysme začít třeba úvodem do perspektivy. A když budete mít zájem, tak si můžeme tak krátit karanténu. Máte zájem?

Mý přátelé, studenti a studenti kamarádi to je ode mne zatím vše. Loučím se s vámi. Věřím, že se osobně zanedlouho v ateliéru opět uvidíme.

Pěkné dny, hodně zdraví a dodržujte karanténu. Vaše Lenka Husáriková, ta která je tak trochu vyklepaná.

Odkazy na on-line výuku

 1. Široký úvod do Lineární perspektivy - 19. 3. 2020
 2. Jednoúběžníková perspektiva I. díl - 20. 3. 2020
 3. Dokončení jednoúběžníkové perspektivy II. díl - 21. 3. 2020
 4. Dvouúběžníková perspektiva + jak nakreslit elipsu - 23. 3. 2020
 5. Jak stínovat 3D - paralelní světlo - 24. 3. 2020
 6. Jak stínovat 3D - cylindrické světlo + odrazy ve vodě a v zrcadle - 25. 3. 2020
 7. Úvod do kresby i kresby pastelkami - 26. 3. 2020
 8. Kresba mandariky pastelkami, krok po kroku - 27. 3. 2020
 9. Kresba hrušky pastelkami, postup - 30. 3. 2020
 10. Kresba pastelkami džbán, postup od tmy do světel - 31. 3. 2020
 11. Jak nakreslit sklo a suché Mochyně - 1. 4. 2020
 12. Monochromní malba olejovými barvami - teorie barev - 2. 4. 2020
 13. 1. díl - Malba olejovými barvami - saturace, míchání barev - 3. 4. 2020
 14. 2. díl - Malba olejovými barvami - saturace, míchání barev - 4. 4. 2020
Lenka Husáriková, lektorka kurzů perspektivy pro začátečníky a dizajnéry
Majitelka Babylonie

Do ateliéru jsem se dostala tak, že jsem ho založila. Vystudova jsem SUPŠ sv. Anežky v Českém Krumlově. Začala jsem oboremrestaurátorství deskových maleb, ale ve třeťím ročníku nám obor ministerstvo zrušilo a byla z toho najednou užitá malba.

Čas na vlastní tvorbu si "kradu" o víkendech....Více o lektorovi

Podobné články

Online kurz Lineární perspektivy v živém přenosu, Lenka Husáriková
2 minuty čtení
Online kurz Lineární perspektivy Kurz, na kterém se naučíte lineární perspektivu chápat a vidět . Kurz je pojatý tak, aby ho zvládli i ti, kteří neuměli rýsovat už na základní škole. Žádné složité pojmy ani výklad a přesto získáte daleko víc...
Zahájení výstavy výtvarných děl amatérských a profesionálních výtvarných umělců, Horní Štěpanice
2 minuty čtení
To, že máme druhý ateliér v Krkonoších , už přece jen pár lidí ví. Že jsme zahajovali otevření ateliéru výstavou obrazů malířky Zuzany Tvrdíkové , to už jste možná také postřehli. Ale že v cestě prezentace výtvarného ateliéru budeme pokračovat, to...
Zahájení výstavy obrazů výtvarnice Zuzany Tvrdíkové v Horních Štěpanicích
3 minuty čtení
Tak a je to tady. Rozšířili jsme se. Ne po Praze, jak by někteří z vás mohli předpokládat, nýbrž jsme se vydali na severovýchod. A to rovnou do Krkonoš, do překrásné vesničky plné historických i rekonstruovaných roubenek. Horní Štěpanice jsou...

Napište komentář

Mějte přehled o tom, co se u nás právě děje

Jak mít nejnovější informace z ateliéru? Přihlaste se k jejich odběru.

Informace o ochraně osobních údajů

Kurzy malování a kreslení

Náš ateliér

v Praze na Jiřáku

 • Řipská 1676/25, Praha 3
 • Otevírací doba: Po-Pá od 9 do 21 hod
 • mapa

Možnosti platby

 • Hotově
 • Online
 • Převodem
 • Poukázky
 • Kartou