Těším se na vás v ateliéru Řipská 25, Praha 3 u Jiřího z Poděbrad a v ateliéru v Horních Štěpanicích :)

Max Vajt

Max Vajt, lektor kurzů Umělecké fotografie

V umění se zaměřuji především na bourání hranic. Myslím si, že Fotografie nekončí "jen" zmáčknutím spoušti. Podstatná je i její materiální část, která nabízí mnohé další způsoby jejího opracování. Může se stát jakýmsi podkladem pro postprodukci v podobě sochy, malby, kresby, video artu, performance, čehokoliv. Fotografie, o které mluvím, pro mě zkrátka není jen shlukem solí stříbra na filmu, nebo sérií jedniček na nul v počítači. Oceňuji především originální přístup, jiný pohled, změnu perspektivy - odmítnutí doposavad zavedených tradic a vydání se temnou neprozkoumanou uličkou. Upřímně věřím, že nelze diktovat podobu veřejného prostoru, přesto se ale nemohu ubránit pohrdání často nevkusným, až kýčovitým vizuálním materiálům na které narážím v ulicích města dnes a denně.

Do ateliéru mě přivedly přijímací zkoušky na Hellichovku. Součástí přijímaček byl totiž tzv. Výtvarný úkol spočívající v kresbě zatiší. Ruce mě nikdy neposlouchali a kreslit jsem neuměl. Díky kurzům Lenky Husárikové jsem ale dokázal překonat tyto potíže a zkoušky jsem úspěšně zvládl. Fotografii studuji momentálně již pátým rokem. Počínaje Hellichovkou a momentálně na Filmové a televizní fakultě akademie múzických umění v Praze. Domnívám se, že autor by měl svojí práci vystavit až tehdy, kdy je s ní naprosto spokojen a je si jist tím, že jeho způsob umělecké komunikace je zcela srozumitelný. Toho se mi ještě nepodařilo dosáhnout, ale cítím, že se to blíží.

Je pro mě těžké hodnotit sebe sama, ale domnívám se, že jsem především trpělivý člověk, který bude vhodným průvodcem jak pro začátečníky, kteří chtějí poznat vše od základu, až po pokročilé, které zajímá každý malý detail. Mým střípkem, který do Babylonie přináším je vůbec fotografie jako taková. Médium, které bylo stvořeno pro věrné zachycení reality ale je mnohem více, než jen to. V kurzech se pokusím předat jak technické znalosti, které jsou, podle mě, podstatné pro rozvíjení se v jakémkoliv oboru, tak novou perspektivu na Fotografii jakožto médium s velkým F.

Který citát tě vystihuje? Citoval bych asi Josefa Koudelku, který kdysi v jednom rozhovoru řekl, že: "V popředí nestojí vidění nových věcí, nýbrž nové vidění věcí."

Naši další lektoři

Lenka Husáriková, lektorka kurzů perspektivy pro začátečníky a dizajnéry

Do ateliéru jsem se dostala tak, že jsem ho založila. Vystudova jsem SUPŠ sv. Anežky v Českém Krumlově.

Ak. mal. Miroslav Pesch, lektor moderní a postmoderní malby

Do Ateliéru Babylonie.cz mne přivedla náhoda. Setkal jsem se, myslím že to mohlo být v roce 2012, během tzv. kurzu Letní akademie na AVU v Praze s Lenkou Husárikovou.

Mějte přehled o tom, co se u nás právě děje

Jak mít nejnovější informace z ateliéru? Přihlaste se k jejich odběru.

Informace o ochraně osobních údajů

Kurzy malování a kreslení

Náš ateliér

v Praze na Jiřáku

  • Řipská 1676/25, Praha 3
  • Otevírací doba: Po-Pá od 9 do 21 hod
  • mapa

Možnosti platby

  • Hotově
  • Online
  • Převodem
  • Poukázky
  • Kartou