Těším se na vás v ateliéru Řipská 25, Praha 3 u Jiřího z Poděbrad a v ateliéru v Horních Štěpanicích :)

MgA. Jan Kostohryz

Honza Kostohryz, lektor kresby

Do ateliéru mě přivedla Karolína, spolužačka ze střední školy a akademie. Na práci v ateliéru mě láká možnost pracovat ve svém oboru a získávat nové zkušenosti při práci s lidmi.

Vystudoval jsem Akademii výtvarných umění v Praze ateliéru grafiky I. nejdříve pod vedením prof.Jiřího Lindovského a pak doc.Dalibora Smutného. Zde jsem se věnoval především kresbě. Rok svého studia jsem však také strávil v sochařském ateliéru prof.Jana Hendrycha a semestr na zahraniční stáži na Korea National University of Arts.

Před akademií jsem studoval Střední uměleckou školu Václava Hollara obor propagační výtvarnictví. Zde se mi dostalo základů v kresbě malbě, počítačové grafice a také klasických grafickch technik, které mě pak přivedly do ateliéru grafiky na AVU.

Ve své vlastní tvorbě se věnuji více rozličným technikám ale vždy vycházím z kresby. Ať už se jedná o malbu, reliéf nebo volnou plastiku, vždy začínám skicou a další procovní postup je pak kresbou silně ovlivněn. V některých pracech pak je kresba příma finálním médiem. Na kresbě mě fascinuje, že je bezprostřední a dá se s ní zaznamenat jak okolní svět, tak i moje myšlenky.

Při vyučování se snažím převážně zaměřit na to, aby to, co vysvětluji, bylo srozumitelné pro kohokoliv. vypozorovat jaké jsou možnosti každého jednotlivce a tomu probíranou látku přizpůsobit. Chtěl bych, aby účastníci lekcí nabyté znalosti dokázali později používat také i sami i bez mého vedení a dále na znalostech stavět.

Pracovní postup tvorby se  sestává z jednotlivých logických po sobě jdoucích kroků, které jsou sami o sobě jednoduché, ale dohromady pak dávají složitý komplexní výsledek. Ty se snažím studentům objasnit a ukázat tím cestu kudy se k výsledku nejsnáže dostat.

"Pro život, ne pro školu se učíme." - Seneca

Naši další lektoři

Lenka Husáriková, lektorka kurzů perspektivy pro začátečníky a dizajnéry

Do ateliéru jsem se dostala tak, že jsem ho založila. Vystudova jsem SUPŠ sv. Anežky v Českém Krumlově.

Ak. mal. Miroslav Pesch, lektor moderní a postmoderní malby

Do Ateliéru Babylonie.cz mne přivedla náhoda. Setkal jsem se, myslím že to mohlo být v roce 2012, během tzv. kurzu Letní akademie na AVU v Praze s Lenkou Husárikovou.

Mějte přehled o tom, co se u nás právě děje

Jak mít nejnovější informace z ateliéru? Přihlaste se k jejich odběru.

Informace o ochraně osobních údajů

Kurzy malování a kreslení

Náš ateliér

v Praze na Jiřáku

  • Řipská 1676/25, Praha 3
  • Otevírací doba: Po-Pá od 9 do 21 hod
  • mapa

Možnosti platby

  • Hotově
  • Online
  • Převodem
  • Poukázky
  • Kartou