MgA. Jan Kostohryz

Honza Kostohryz, lektor kresby

Do ateliéru mě přivedla Karolína, spolužačka ze střední školy a akademie. Na práci v ateliéru mě láká možnost pracovat ve svém oboru a získávat nové zkušenosti při práci s lidmi.

Vystudoval jsem Akademii výtvarných umění v Praze ateliéru grafiky I. nejdříve pod vedením prof.Jiřího Lindovského a pak doc.Dalibora Smutného. Zde jsem se věnoval především kresbě. Rok svého studia jsem však také strávil v sochařském ateliéru prof.Jana Hendrycha a semestr na zahraniční stáži na Korea National University of Arts.

Před akademií jsem studoval Střední uměleckou školu Václava Hollara obor propagační výtvarnictví. Zde se mi dostalo základů v kresbě malbě, počítačové grafice a také klasických grafickch technik, které mě pak přivedly do ateliéru grafiky na AVU.

Ve své vlastní tvorbě se věnuji více rozličným technikám ale vždy vycházím z kresby. Ať už se jedná o malbu, reliéf nebo volnou plastiku, vždy začínám skicou a další procovní postup je pak kresbou silně ovlivněn. V některých pracech pak je kresba příma finálním médiem. Na kresbě mě fascinuje, že je bezprostřední a dá se s ní zaznamenat jak okolní svět, tak i moje myšlenky.

Při vyučování se snažím převážně zaměřit na to, aby to, co vysvětluji, bylo srozumitelné pro kohokoliv. vypozorovat jaké jsou možnosti každého jednotlivce a tomu probíranou látku přizpůsobit. Chtěl bych, aby účastníci lekcí nabyté znalosti dokázali později používat také i sami i bez mého vedení a dále na znalostech stavět.

Pracovní postup tvorby se  sestává z jednotlivých logických po sobě jdoucích kroků, které jsou sami o sobě jednoduché, ale dohromady pak dávají složitý komplexní výsledek. Ty se snažím studentům objasnit a ukázat tím cestu kudy se k výsledku nejsnáže dostat.

"Pro život, ne pro školu se učíme." - Seneca

Naši další lektoři

Lenka Husáriková, lektorka kurzů perspektivy pro začátečníky a dizajnéry

Do ateliéru jsem se dostala tak, že jsem ho založila. Vystudova jsem SUPŠ sv. Anežky v Českém Krumlově.

Ak. mal. Miroslav Pesch, lektor moderní a postmoderní malby

Do Ateliéru Babylonie.cz mne přivedla náhoda. Setkal jsem se, myslím že to mohlo být v roce 2012, během tzv. kurzu Letní akademie na AVU v Praze s Lenkou Husárikovou.

MgA. Beata Kuruczová, lektorka kurzů přípravy k talentovým zkouškám

Do ateliéru Babylonie mne přivedla Karolína a zájem o tuto práci, se kterou jsem měla již zkušenost.

MgA. Karolína Jelínková, lektorka kurzů pro začátečníky a pokročilé

Studovala v ateliéru malby na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Malby Roberta Šalandy.

MgA. Eva Vápenková, kurzy Historické malby a grafiky

Do výtvarného ateliéru Babylonie Lenky Husárikové mě doporučil můj bývalý pedagog ak. mal. Miroslav Pesch z AVU.

Daniela Renčová, lektorka kurzů Kaligrafické malby

Přišla jsem do ateliéru, abych mohla předat dál svojí radost z malování technikou Kaligrafické malby.

MgA. Jiří Kučera malíř a designér skla

MgA. Jiří Kučera (1974) je absolventem ateliéru kresby prof. Jitky Svobodové na pražské AVU. Jako malíř se dlouhodobě zabývá tématem krajinomalby.

malířka Žofie Kumštová

Do ateliéru Babylonie mě doporučila a přivedla kolegyně Beáta. Studuji na AVU v ateliéru malby IV. u MgA. Marka Meduny (dříve Ak. mal. Martin Mainer).

Max Vajt, lektor kurzů Umělecké fotografie

V umění se zaměřuji především na bourání hranic. Myslím si, že Fotografie nekončí "jen" zmáčknutím spoušti. Podstatná je i její materiální část, která nabízí mnohé další způsoby jejího opracování.

Helena Kovaříková, lektorka skicování a perspektivy pro Designery

Do ateliéru mě přivedla sama Lenka. Studovala jsem v Babylonii perspektivu pro užití v interiérovém designu. Po té jsem navštěvovala ke soukromým konzultacím pana Ing. arch. Lubomíra Kočinského.

Mějte přehled o tom, co se u nás právě děje

Jak mít nejnovější informace z ateliéru? Přihlaste se k jejich odběru.

Informace o ochraně osobních údajů

Kurzy malování a kreslení

Náš ateliér

v Praze na Jiřáku

  • Přemyslovská 2346/11, Praha 3
  • Otevírací doba: Po-Pá od 9 do 21 hod
  • mapa

Možnosti platby

  • Hotově
  • Online
  • Převodem
  • Poukázky
  • Kartou