!!!!!!!!!!!!!!!----------- OD 27. 4. 2020 OPĚT UČÍME ---- volejte 775 628 628 ----------!!!!!!!!!!!!!!!!  Proč jsme museli mít zavřeno? Podrobnosti zde

MgA. Lenka Černotová

MgA. Lenka Černotová

K práci v kurzech mě přivedla má kamarádka, která zde působí jako lektorka (Eva Vápenková). Poslední tři roky jsem na mateřské dovolené. Svůj čas jsem dělím mezi dcerku a malbu.

Jsem absolventkou pražské AVU, Ateliéru grafiky II Vladimíra Kokolii. Dříve jsem studovala Akademii Sztuk pięknych v Krakově v Ateliéru intermedií, z níž jsem přestoupila právě do Prahy. Moji technikou je však hlavně malba.

Celý život něco hledám, zkouším, navzájem propojuji. I z tohoto důvodu jsem dokončila doktorské studium na VŠB-TU Ostrava. Zabývala jsem se přípravou pigmentu z odpadních metalurgických materiálů, práci a výsledky jsem patentovala. Dobrou průpravou nejenom technických dovedností mi byla Fakulta restaurování UP, Ateliér nástěnné malby a sgrafita v Litomyšli, kde jsem absolvovala v bakalářském stupni.

Malba je součástí mé každodennosti a z té také ve svých obrazech vycházím. Moje obrazy jsou osobní. Vnímám je jako živé bytosti, které zrcadlí stav svého autora, a zároveň dokáží žít samy za sebe. Vždy jdu do všeho naplno. „Co do toho dáš, to tam je.“ Zkoumám proces malby, psychické a fyzické nastavení sebe samé, okolní podmínky.
Posledních osm let maluji převážně vlky. Od reálných zobrazení jsem se „promalovala“ k abstraktním formám. Pracuji na několika obrazech současně. Jeden bývá dlouhodobým vztahem, protipólem je mu mix – mentální mapy, kde zachycuji okamžité myšlenky, vjemy, adt. Obrazy maluji tak, aby mohly být umístěny kdekoliv (v rohu nebo na stropě), aby dokázaly diváky pohltit. S tím souvisí i můj nynější projekt, jehož součástí jsou objekty, které právě poslouží k bližšímu pochopení „vnitřností“ obrazu, tedy toho, jakou sílu obraz má či nemá.

Co Vám mohu nabídnout? Důraz na okamžitou situaci, nejenom technologické znalosti, experimenty s malbou, způsobem dívání se, příležitost osahat si limity, dostat se do „bodu varu“.

Při své dosavadní pedagogické činnosti jsem měla možnost pracovat hlavně s dětmi a lidmi s hendikepem. Jejich přímost v jednání i malbě mě inspirují. Hledání prostého vyjádření beze strachu a v plné síle je tím, co bych z Vás chtěla dostat.

"Co do toho dáš, to tam je"... - Lenčino životní motto

Lenčiny díla si také prohlédněte na cernotova.cz

Lenka Černotová, Vodník, olejomalba, 200x164
8 termínů
Út: 18:00 - 20:00 hod
1 termín/120 minut
začátečníci, mírně pokročilí
4 000 Kčvčetně 21% DPH

Naši další lektoři

Lenka Husáriková, lektorka kurzů perspektivy pro začátečníky a dizajnéry

Do ateliéru jsem se dostala tak, že jsem ho založila. Vystudova jsem SUPŠ sv. Anežky v Českém Krumlově.

Ak. mal. Miroslav Pesch, lektor moderní a postmoderní malby

Do Ateliéru Babylonie.cz mne přivedla náhoda. Setkal jsem se, myslím že to mohlo být v roce 2012, během tzv. kurzu Letní akademie na AVU v Praze s Lenkou Husárikovou.

MgA. Beata Kuruczová, lektorka kurzů přípravy k talentovým zkouškám

Do ateliéru Babylonie mne přivedla Karolína a zájem o tuto práci, se kterou jsem měla již zkušenost.

MgA. Ondřej Doskočil výtvarník

Do ateliéru mě přivedla Beata Kurucz, spolužačka z Akademie výtvarných umění.

MgA. Eva Vápenková, kurzy Historické malby a grafiky

Do výtvarného ateliéru Babylonie Lenky Husárikové mě doporučil můj bývalý pedagog ak. mal. Miroslav Pesch z AVU.

Daniela Renčová, lektorka kurzů Kaligrafické malby

Přišla jsem do ateliéru, abych mohla předat dál svojí radost z malování technikou Kaligrafické malby.

MgA. Jiří Kučera malíř a designér skla

MgA. Jiří Kučera (1974) je absolventem ateliéru kresby prof. Jitky Svobodové na pražské AVU. Jako malíř se dlouhodobě zabývá tématem krajinomalby.

Max Vajt, lektor kurzů Umělecké fotografie

V umění se zaměřuji především na bourání hranic. Myslím si, že Fotografie nekončí "jen" zmáčknutím spoušti. Podstatná je i její materiální část, která nabízí mnohé další způsoby jejího opracování.

Helena Kovaříková, lektorka skicování a perspektivy pro Designery

Do ateliéru mě přivedla sama Lenka. Studovala jsem v Babylonii perspektivu pro užití v interiérovém designu. Po té jsem navštěvovala ke soukromým konzultacím pana Ing. arch. Lubomíra Kočinského.

Mějte přehled o tom, co se u nás právě děje

Jak mít nejnovější informace z ateliéru? Přihlaste se k jejich odběru.

Informace o ochraně osobních údajů

Kurzy malování a kreslení

Náš ateliér

v Praze na Jiřáku

  • Přemyslovská 2346/11, Praha 3
  • Otevírací doba: Po-Pá od 9 do 21 hod
  • mapa

Možnosti platby

  • Hotově
  • Online
  • Převodem
  • Poukázky
  • Kartou