Těším se na vás v ateliéru Řipská 25, Praha 3 u Jiřího z Poděbrad a v ateliéru v Horních Štěpanicích :)

Rijksmuseum

Rijkmuseum dostalo nový kabát a to po dlouhých deseti letech, během kterých muzeum prošlo celkovou rekonstrukcí jak budovy tak i transformací celé sbírky. V této národní galerii můžete shlédnout jak historické obrazy tak i díla z posledních let nejvýznamnějších světových umělců. Na prohlídku celé galerie si nechte tak dva dny, nebo si vyberte oddělení, které vás bude zajímat nejvíce. Obchůzku začněte hned v 9.00 hod a nebo až po 15.00 hodině , neboť tolik lidí v muzeu jste ještě nepotkali.

V atriu budovy najdete restauraci, spíše tedy kavárnu ve které se najde něco malého k zakousnutí po vystátí docela dlouhé fronty. U pokladny dostanete plánek galerie, bez kterého se neobejdete. Digitální poslech výkladu ve sluchátkách využije pouze ten, který umí německy, anglicky, rusky, japonsky...češtinu nehledejte. Samozřejmostí je možnost nákupu v galerijním obchodě a využití wifi pokrytí i před muzeem. U vchodu projdete rámem a také se připravte na prohlídku příručních zavazadel. Fotografovat díla můžete, bohužel bez blesku. Zahradu, kavárnu i obchod můžete navšítívit bez vstupenky.

V galerii si prohlédnete oddělení jako 20. stol., středověk a renesanci, speciální kolekce, asijský pavilon, 19., 18., 17. stl. n. l. Teekenschool a knihovnu. Hlavním lákadlem Rijksmusea je "Noční hlídka" od Rembranta, která vás ohromí svojí pompézností při vstupu do Síně slávy, kde se jako protiklad krčí mini obraz od Vermeera "Mlékařka".
Obdivovat díla můžete i dalších umělců: Van der Schardt, Hendrick Avercamp, Albrecht Dürer, Vincent van Gogh, Lucas van Leyden..a dalších velikánů.

Prohlédněte si fotografie z tohoto muzea nebo navštivte webové stránky projektu. (odkaz pod tímto článkem).

děti do 18.let: zdarma
Dospělý do 31. října: 15€
Dospelý od 1. 11.: 17,50€
Na karty Muzeum, Přátelé Rijksmusea, ICOM, Rembrant, Kog, VVAK: zdarma
CJP Stadspas: 50% z běžného vstupného

Po - Ne od 09.00 do 17.00 hod.

Rijksmuseum
Museum Street 1
1071 XX Amsterdam

www.rijksmuseum.nl

Mějte přehled o tom, co se u nás právě děje

Jak mít nejnovější informace z ateliéru? Přihlaste se k jejich odběru.

Informace o ochraně osobních údajů

Kurzy malování a kreslení

Náš ateliér

v Praze na Jiřáku

  • Řipská 1676/25, Praha 3
  • Otevírací doba: Po-Pá od 9 do 21 hod
  • mapa

Možnosti platby

  • Hotově
  • Online
  • Převodem
  • Poukázky
  • Kartou