Těším se na vás v ateliéru Řipská 25, Praha 3 u Jiřího z Poděbrad a v ateliéru v Horních Štěpanicích :)
Výtvarka pro děti - koláže, malba, kresba, grafika

Po: 14:00 - 15:30 hod.
19 termínů/90 min.
cena je včetně pomůcek
Út: 14:00 - 15:30 hod.
19 termínů/90 min.
cena je včetně pomůcek
Některé dítě u nás v Babylonii začne přípravu na dráhu výtvarníka, jiné tu najde svou celoživotní vášeň k umění. V kurzu totiž jen nemalujeme, ale také mluvíme. O zajímavých výstavách, oceňovaných obrazech i architektuře kolem nás. Vaše dítě se tak během pár měsíců naučí nejen základy klasické kresby a malby, ale také se začne pozorně dívat.

Jak kurz probíhá
V malém ateliéru, kde je dost času na každý obraz. V kurzu jsou maximálně 3 dětí. Lektorky je tak postupně obcházejí a každému pomáhají rozvíjet jeho vlastní úroveň.
Pro jaké děti se kurz hodí
Pro děti od cca 9 do 14 let, u kterých chcete podpořit jak tvořivost a fantazii, tak řemeslné základy.
Co se děti naučí
V prvních lekcích budeme trénovat správný postoj u malířského stojanu a držení tužky, na konci už vám budou nosit domů vlastní kubistické nebo impresionistické obrazy. Děti se v hodinách naučí vnímat materiál, barvu i tvar a také pracovat s různými výtvarnými techniky. Od uhlu přes pastelky až po tempery, akvarelové barvy či akryl.
Co s sebou na kurz
Výtvarné pomůcky jsou v ceně kurzu. Stejně tak čaj, voda nebo šťáva. Dětem tak stačí přibalit jen větší triko nebo zástěru na převlečení.
Pololetní kurz Po: 14:00 - 15:30 hod.
- 07. 09. 2020 – 25. 01. 2021 — mimo 28.9./28.12.2020
Pololetní kurz Út: 14:00 - 15:30 hod.
- 08. 09. 2020 – 26. 01. 2021 — mimo 17.11./29.12.2020
Výuka může být pozměněna v závislosti na složitosti úkolů a délku odchozených let a měsíců.
1. měsíc | Jak stát u malířského stojanu a jak držet tužku? Zkusíme si to na prvním “oťukávacím” obraze |
2. měsíc | Trénink motoriky a hledání rytmu: čáry, linky, oblouky a elipsy - geometrické tvary |
3. měsíc | Základy kompozice - jednoduchá a složitá zátiší |
4. měsíc | Úvod do jednotlivých výtvarných technik (tužka, rudka, pastelky, tempery, akvarel či akryl) |
5. a 6. měsíc | Vnímání a míchání barev |
Co se zameškaných hodinami
To se stane. Jednotlivé lekce lze v průběhu kurzu po domluvě s lektorkami nahradit.
Platební podmínky
Kurz platíte ve dvou splátkách:
50% záloha při prihlášení
Zbytek hotově či převodem týden před začátkem kurzu
Celé storno podmínky.

Do ateliéru Babylonie mne přivedla Karolína a zájem o tuto práci, se kterou jsem měla již zkušenost.
Od roku 2012 jsem studovala na Akademii výtvarných umění v Praze v malířském ateliéru Michaela Rittsteina. V rámci stáží jsem měla možnost poznat výuku také v malířských ateliérech Jiřího...Více o lektorovi
Reference
Ukázka tvorby našich studentů
Přihláška na kurz
Chcete pomoct vybrat kurz?
Zavolejte Lence Husárikové
- 775 628 628
(Po-Pá, 10-18 hod) - nebo napište na info@babylonie.cz
Objednejte si kurz na míru
Chcete namalovat něco konkrétního? Nebo hledáte kurz pro celý tým či firmu? Napište nám a pustíme se do toho.